Program "KsięgaMG" wersja 1.2.00 (komputerowa Księga Przychodów i Rozchodów)

System pomocy, który właśnie przeglądasz, dostępny jest podczas pracy z programem po naciśnięciu klawisza [F1] lub przez wybranie z głównego paska menu programu. Możesz również korzystać z pomocy kontekstowej po naciśnięciu [Shift+F1] i następnie wskazaniu obiektu w stosunku do którego chcesz uzyskać pomoc.

Zapis [Shift+F1] oznacza, że najpierw naciskamy i trzymamy naciśnięty klawisz [Shift], a następnie klikamy klawisz [F1]. Naciśnięcie przycisku [Start], widocznego w górnej części ekranu z pomocą, przeniesie Cię zawsze z powrotem do tego miejsca. Natomiast przycisk [Strzałka w lewo] lub klawisz [Alt+Strzałka w lewo] do poprzednio oglądanego ekranu pomocy.

Program służy do prowadzenia podatkowej księgi przychodów i rozchodów. Umożliwia dodawanie, usuwanie, edycję zdarzeń gospodarczych, filtrowanie wyświetlanych pozycji księgi wg określonych kryteriów, wydruk księgi podatkowej na dany miesiąc lub wydruk zdarzeń gospodarczych z dowolnego, okresu. Ponadto program pozwala na wydruk deklaracji dla podatku od towarów i usług (Vat-7) oraz deklaracji na zaliczkę miesięczną na podatek dochodowy (Pit-5). Istnieje możliwość importu danych z programów: Rejestr Zakupu / Sprzedaży. Najczęściej wykorzystywane opisy zdarzeń gospodarczych można umieścić w łatwo dostępnej tabeli. KsięgaMG współdzieli z innymi programami naszej firmy kartotekę kontrahentów - jest to przydatna funkcja, jeśli mamy już tabelę kontrahentów stworzoną w innym programie i nie chcemy tworzyć nowej.

Program KsięgaMG przy tworzeniu JPK_PKPIR, korzysta jednego z czołowych systemów bazodanowych MS SQL Servera i bazy FkMG. Polecamy do instalacji jedną z czterech wersji: MS SQL Server 2014 Express (najnowsza), MS SQL Server 2012 (nowsza), albo MS SQL Server 2008 R2 (starsza) lub MS SQL Server 2005 (najstarsza). Bazę "FkMG" tworzy w trakcie instalacji program Fk_MbG.

Autor przyjął założenie, że Użytkownicy programu posiadają pewną wiedzę i umiejętności w obsłudze komputera i systemów operacyjnych z rodziny Windows. Autor ma świadomość i przeprasza Użytkowników za nie w pełni i nie we wszystkich przypadkach wystarczający plik pomocy dołączony do programu. Będzie się starał go poprawiać i rozbudowywać w kolejnych wersjach programu. Wszelkie uwagi dotyczące programu proszę kierować na adres:

Usługi Komputerowe "MaGaBit"
            Maciej Gabrysiak
07-410 Ostrołęka, ul. M.Korzeniowskiej 16
tel. 29 643-20-34   kom. 602-885-310
e-mail:Minimalne wymagania sprzętowe do pracy z programem:

Komputer IBM PC z procesorem minimum Pentium 1000 MHz lub kompatybilnym, wyposażony w system operacyjny Windows XP albo nowszy (zalecany Windows 7 32-bitowy), 512 MB RAM (zalecane 4 GB im więcej tym lepiej), kartę graficzną i monitor o rozdzielczości 800x600  lub wyższej (zalecana rozdzielczość 1024x768 lepiej większa), dysk twardy o wielkości zależnej od ilości przetwarzanych danych (minimalna wielkość wolnego miejsca na dysku po zainstalowaniu MS SQL Servera i programu KsięgaMG to 100 MB). Do wydruków pożądana jest drukarka laserowa lub atramentowa (zalecana laserowa). Ponadto wymagane jest zainstalowanie przeglądarki internetowej (polecane: Firefox, Chrome).

Autor zastrzega sobie możliwość wprowadzania zmian w kolejnych wersjach programu. Wersja 1.0.01 programu została po raz pierwszy udostępniona we wrześniu 2005 roku.